Neomezený webhosting? Neexistuje!

Někteří poskytovatelé webhostingu hojně využívají (až zneužívají), na svých webech i v nejrůznějších reklamních kampaních, magické slůvko neomezený. Neomezený prostor, neomezený přenos dat, neomezený počet domén ...

U některých jedinců tak můžou vzbudit mylný dojem, že jejich webhosting je vlastně neomezený. Což v reálu není pravda.

Webhosting = sdílený hosting (zdroje)

Webhosting funguje na principu sdílených zdrojů. Jeden server se pronajímá vícero zákazníkům (na jednom serveru můžou běžet i stovky webových stránek), kteří společně sdílí jeho výkon a zdroje. Pokud jeden zákazník vyčerpá výkon serveru (nebo třeba paměť atd.), ostatní "ostrouhají".

A to si žádný poskytovatel hostingu logicky nemůže dovolit. K tomu, aby vydělával, potřebuje ne jednoho (Vás), ale stovky spokojených zákazníků. A ti určitě spokojení nebudou, pokud se jim web bude (kvůli někomu, kdo spotřeboval všechny zdroje pro sebe) brutálně zpomalovat, sekat, vypadávat ...

Neomezený? Možná? Ale jen do určité míry

Neomezený prostor, přenos dat či paměť? Možná, ale jen do doby, než nadměrná spotřeba serveru začne omezovat ostatní. Potom vám hodně rychle přijde email (zazvoní telefon aj.), že takto teda ne. Pokud vás teda rovnou neodstřihnou.

A když si budete stěžovat a odvolávat se na ono magické slůvko "neomezený", tak se vám možná dostane milého poučení "a co byste nechtěli za tři stovky?". V tom lepším případě, vás odkážou na podmínky hostování.

Pár rad na závěr

Vložit komentář