Bludit: Jednoduchý redakční systém pro blog (bez databáze)

Bludit je jednoduchý redakční systém vhodný pro menší blog či zápisník. Ke svému chodu nepotřebuje databázi (obsah se ukládá do JSON souborů), vystačí si s webovým serverem, který podporuje PHP. Je rychlý, snadno se instaluje i ovládá a podporuje češtinu. Navíc je k dispozici zdarma, a to pod licencí MIT.

Instalace: Návod krok za krokem

Instalace je stejně jednoduchá jako Bludit samotný. Stačí zkopírovat CMS na server, navštívit adresu webu, kam jste Bludit nahráli a řídit se instrukcemi na stránce. Do pěti minut můžete začít psát (z přehledné administrace) svůj první příspěvek.

Konec řečnění. Jdeme instalovat.

Z www.bludit.com si stáhněte nejnovější verzi CMS Bludit. Download je v zip souboru.

CMS Bludit si můžete stáhnout na www.bludit.com

Rozbalte stažený zip soubor (např. pomocí programu WinRAR). Po rozbalení byste měli v adresáři Bludit najít složky bl-content, bl-kernel, bl-languages, bl-plugins, bl-themes a soubory HTACCESS, index.php, install.php a LICENCE.

Složky a soubory CMS Bludit

Pomocí FTP klienta (např. FileZilla) nahrajte všechny výše zmíněné složky a soubory na server. Přihlašovací údaje k FTP byste měli získat od svého poskytovatele webhostingu.

Kopírování Bludit na server pomocí FTP nástroje FileZilla

Máte nahráno? Zadejte do internetového prohlížeče adresu webu, kam jste Bludit nahráli (např. www.hostingo.cz). Automaticky vás to přesměruje na stránku s instalátorem. Pokud ne, doplňte adresu o install.php (např. www.hostingo.cz/install.php).

Bludit Instalátor - nastavení preferovaného jazyka

Vyberte preferovaný jazyk a klikněte na tlačítko Další.

Zvolte si bezpečné heslo a stiskněte Instalovat

Zvolte si dostatečně bezpečné heslo (budete se jím přihlašovat do administrace), zadejte ho do políčka Heslo a stiskněte Instalovat.

Úspěšná instalace CMS Bludit

Hotovo. Úspěšně jste nainstalovali svůj Bludit.

Administrace: Snadná správa Bludit webu

Pokud jste úspěšně nahráli svůj Bludit, přihlašte se do administrace. Najdete ji na www.adresavasehowebu.cz/admin. Právě z ní budete celý web nastavovat, psát a publikovat nový obsah, spravovat uživatele a mnohé další.

Administrace CMS Bludit - nástěnka

Po přihlášení se vám zobrazí nástěnka ovládacího panelu. V levé části administrace naleznete to nejdůležitější - přehlednou navigaci, pomocí které budete přepínat jednotlivé stránky v administraci.

A to je prozatím vše, přátelé. Pokud máte k Bludit nějaké otázky, hoďte je do komentáře.

Vložit komentář